Lietuvos muzikų rėmimų fondas
Lietuvos muzikų rėmimų fondas

Musica sacra

Sakralinės muzikos valandos „Musica sacra“

(rengiamos nuo 1992 m.)

 

2017 metai

Sausio 8 d., Vilniaus arkikatedra bazilika

Jonė Babelytė (kontraltas, Lietuva, Italija),

Gražina Petrauskaitė (vargonai) ir

Gailestingumo šventovės ansamblis: Milda Adamonytė, Augustė Šimulynaitė,

Martynas Kandratavičius, Teodoras Grigaliūnas, Laurynas Adamonis. Vadovė-Gabija Adamonytė

 

Vasario 12 d. Vilniaus arkikatedra bazilika

Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ jaunių choras CANTUS GRACILIS

Aušra Cicėnaitė (sopranas)

Živilė Survilaitė (vargonai)

Diana Šivickienė (smuikas)

Daiva Gedelevičiūtė (altas)

 

Kovo 12  d. Vilniaus arkikatedra bazilika

Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos mišrus choras

Vadovė Renata Gilienė. Chormeisterė Valerija Skapienė,

Virginija Survilaitė (vargonai)

Janina Kalinaitė (vargonai)

 

Gegužės 14 d. Vilniaus arkikatedra bazilika

Vladimiras Antonovas Čarskis (vargonai, Lietuva / Olandija)

Vilniaus moterų choras „Liepos“ (Lietuva)

Vadovė Audronė Steponavičiūtė-Zupkauskienė

 

Spalio 8 d. Vilniaus arkikatedra bazilika

Jūratė Vizbaraitė (sopranas)

Mindaugas Žemaitis (baritonas)

Živilė Survilaitė (vargonai)

 

Lapkričio 12 d. Vilniaus arkikatedra bazilika

Jarūnė Barkauskaitė (vargonai)

Rasa Vaigauskaitė (vargonai)

Šiaulių rajono savivaldybės moterų vokalinis ansamblis MELODIJA

Vadovė Daiva Kavaliauskienė

 

Gruodžio 10 d. Vilniaus arkikatedra bazilika

Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choras VIVA VOCE

Vadovai Raimondas Katinas ir Virginija Katinienė. Chormeisterė Regina Pažūsienė

Jūratė Vizbaraitė (sopranas)

Dalia Šakenytė (vargonai)

 

Renginių vedėjas - muzikologas Vaclovas Juodpusis

 

2018 metai

Sausio 14 d. Vilniaus arkikatedra bazilika

Tercetas OPERA dell’ARTE: Gabrielė Pintukaitė (sopranas),

Aurelija Stasiulytė (mecosopranas), Evelina Pilipavičiūtė-Juraškienė (vargonai)

Kauno mišrus choras LELIUMAI

Vadovas ir dirigentas Dainius Druskis

 

Vasario 11 d. Vilniaus arkikatedra bazilika

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras DAGILĖLIS

Choro vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis

Rafel Riera Riera (vargonai (Ispanija)

 

Kovo 11 d. Vilniaus arkikatedra bazilika

Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos kolektyvai ir solistai

 

Lapkričio 11 d. Vilniaus arkikatedra bazilika

Vytenis Gurstis (fleita)

Živilė Survilaitė (vargonai)

Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ jaunių choras CANTUS GRACILIS

Vadovas ir dirigentas Rolandas Aidukas

Chormeisteriai Renata Deltuvienė Bakutė ir Evaldas Steponavičius

 

Gruodžio 9 d. Vilniaus arkikatedra bazilika

Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choras VIVA VOCE

Vadovai Raimondas Katinas ir Virginija Katinienė

Chormeisterė Regina Pažūsienė

Agnė Stančikaitė (sopranas)

Dalia Šakenytė (vargonai)

 

Renginių vedėjas - muzikologas Vaclovas Juodpusis

 

 2019 metai

 Sausio 13 d. Vilniaus arkikatedra bazilika

Lietuvos dailės muziejaus vyrų choras VARPAS

Choro meno vadovas ir dirigentas JURIJUS KALCAS

Choro prezidentas ALFREDAS BASEVIČIUS

RENATA MARCINKUTĖ LESIEUR (vargonai)

 

Kovo 10 d. Vilniaus arkikatedra bazilika

VDU Švietimo akademijos mišrus choras AVE VITA

Choro meno vadovas ir dirigentas Kastytis Barisas

Chormeisterė Gintarė Barisaitė

Rimvydas Mitkus (vargonai)

 

Renginių vedėjas - muzikologas Vaclovas Juodpusis

----------------

 POPIEŽIAUS PRANCIŠKAUS BELAUKIANT. 2018 m.

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir pasitinkant į Lietuvą rugsėjo 22-23 d. atvykstantį Popiežių Pranciškų, Lietuvos muzikų rėmimo fondas ir bendrija „Atgaiva“ siekiant, kad kuo daugiau Lietuvos gyventojų, jaunimo suprastų, dvasiškai pajustų Popiežiaus apsilankymo svarbą, parengė sakralinės muzikos valandų programą „Musica Sacra”.

7 vyskupijose buvo surengta 61 sakralinės muzikos valanda.

Bendradarbiaujant su LRT, naudojantis vietinėmis spaudos, radijų, socialinių tinklų priemonėmis informuoti Lietuvos žmones apie Popiežiaus vizito prasmę, siekius, apie būsimus programos „Musica sacra“ renginius. Renginiai vyko miestų ir regionų bažnyčiose, neįgaliųjų pensionatuose ir kt. Siekis buvo įgyvendintas su kaupu. Vokalistai, instrumentininkai, chorai, ansambliai, orkestrai noriai dalyvavo programoje. Bažnyčių vadovai noriai talkino paruošiant jas koncertams, kultūros ir švietimo skyriai, seniūnijos padėjo telkti klausytojus. Bažnyčios buvo pilnos klausytojų, atsiliepimai skatina šią programą tęsti, skiriant ją regionų gyventojų muzikiniam lavinimui.

 

Gegužės 11 d. 19 val.

Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčia

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Gegužės 20 d. 12.15 val.

Kulautuvos Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčia

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Gegužės 27 d. 12.45 val.

Betygalos Šv. Mikalojaus bažnyčia

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Birželio 10 d. 13.45 val.

Eržvilko Šv. Jurgio bažnyčia

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Birželio 13 d. 12.45 val.

Šiluvos Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčia

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Birželio 17 d. 12.45 val.

Balninkų Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčia

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Birželio 17 d. 19.30 val.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

„Trimitas”,

A. Krikščiūnaitė (sopranas)

Birželio 21 d. 18.45 val.

Vilniaus Šventosios Dvasios bažnyčia

E. Šlimaitė (sopranas),

A. Jesaulenko (vargonai)

Birželio 24 d. 19.30 val.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

Silvija Beatričė (sopranas),

M. Samulionis (saksofonas),

D. Jatautaitė (vargonai)

Birželio 26 d. 18 val.

Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčia

Šiaulių I muzikos mokyklos mokiniai, choras „Gama”,

kanklių ansamblis „Animata”

Birželio 30 d. 19 val.

Varnių Šv. Apaštalų Petro ir
Pauliaus bažnyčia

Rima Tamo (smuikas),

V.Gaižauskaitė-Veličkienė (violončelė),

Laura Gedgaudaitė (vargonai)

Liepos 1 d. 11 val.

Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčia

Silvija Beatričė (sopranas),

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Liepos 1 d. 19.30 val.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

A. Cicėnaitė (sopranas),

D. Gudelevičiūtė (altas),

Ž. Survilaitė (vargonai)

Liepos 3 d. 18 val.

Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir

Pauliaus katedra

Japonų vyrų choras „Jordankai”,  

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis”

Liepos 8 d. 11 val.

Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko bažnyčia

A. Cicėnaitė (sopranas),

Ž. Survilaitė (vargonai)

Liepos 8 d. 11.45 val.

Šlienavos švč Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Liepos 8 d. 12 val.

Senosios Varėnos

Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia

I. Skorubskaitė (sopranas),

V. Bartušas (kontratenoras),

M. Atminaitė (vargonai)

 

Liepos 8 d. 13 val.

Lentvario Viešpaties apreiškimo bažnyčia

A. Cicėnaitė (sopranas),

Ž. Survilaitė (vargonai)

Liepos 8 d. 19.30 val.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

Choras „Leliumai”,

A. Stasiulytė (mecosopranas),

E. Pilipavičiūtė-Juraškienė (vargonai)

Liepos 15 d. po 10 val.

Šv. Mišių

Kartenos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

V. Vadoklienė (sopranas),

L. Gedgaudaitė (vargonai)

Liepos 15 d. 12.45 val.

Čekiškės Švč. Trejybės bažnyčia

Silvija Beatričė (sopranas),

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Liepos 15 d. 13 val.

Perlojos Švč. Mergelės Marijos ir

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia

M. Žemaitis (baritonas),

V. M. Zabrodaitė (fleita),

J. Barkauskaitė (vargonai)

Liepos 15 d. 19.30 val.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

M. Žemaitis (baritonas),

V. M. Zabrodaitė (fleita),

J. Barkauskaitė (vargonai)

Liepos 22 d. po 12 val.

Šv. Mišių

Gargždų šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia

V. Vadoklienė (sopranas),

L. Gedgaudaitė (vargonai)

Liepos 22 d. 13 val.

Nemenčinės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia

J. Leitaitė (mecosopranas),

Ž. Survilaitė (vargonai)

Liepos 22 d. 19.30 val.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

G. Šimkevičienė (sopranas),

R. Mitkus (vargonai)

Liepos 26 d. 15.30 val.

Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia

Meistriškumo mokyklos smuikininkai

Liepos 28 d. 18 val.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

Meistriškumo mokyklos smuikininkai

Liepos 29 d. po 12 val.

Šv. Mišių

Vėžaičių Šv. Kazimiero bažnyčia

V. Vadoklienė (sopranas), L.Gedgaudaitė (vargonai)

Liepos 29 d. 19.30 val.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

V. Steffen (fleita, Šveicarija),

O. Eisenmann (vargonai, Šveicarija)

Rugpjūčio 3 d. 19 val.

Telšių švč. Mergelės Marijos

Ėmimo į dangų bažnyčia

(Telšių vyskupija)

J. Juškevičius (baritonas),

L.Gedgaudaitė (vargonai),

dalyvauja E. Dargužienė

Rugpjūčio 4 d. 12 val.

Alsėdžių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia (Telšių vyskupija)

V. Vadoklienė (sopranas), L.Gedgaudaitė (vargonai)

Rugpjūčio 5 d. 10.45

Garliavos švč. Trejybės bažnyčioje (Vilkaviškio vyskupija)

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Rugpjūčio 5 d. 12 val.

Senosios Varėnos
Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia
(Kaišiadorių vyskupija)

I. Pliavgo (sopranas),

K. Juodelytė (vargonai)

Rugpjūčio 5 d. po 12 val.
Šv. Mišių

Platelių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia
(Telšių vyskupija)

V. Vadoklienė (sopranas),

L. Gedgaudaitė (vargonai)

Rugpjūčio 5 d. 19.30 val.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia (Vilniaus arkivyskupija)

I. Pliavgo (sopranas),

K. Juodelytė (vargonai)

Rugpjūčio 12 d. po 10 val.
Šv. Mišių

Kvėdarnos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia (Telšių vyskupija)

V. Vadoklienė (sopranas),

L. Gedgaudaitė (vargonai),

O. Auškalnytė (mecosopranas)

Rugpjūčio 12 d. 11 val.

Valkininkų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia (Vilniaus arkivyskupija)

V. Gurstis (fleita),  

V. Survilaitė (vargonai)

Rugpjūčio 12 d.13.15 val.

Višakio Rūdos Šv. vysk. Stanislovo bažnyčia (Vilkaviškio vyskupija)

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Rugpjūčio 12 d. 19.30 val.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia (Vilniaus arkivyskupija)

R. Šilinskaitė (sopranas),

A. Pleškūnas (altas),

D. Encienė (vargonai)

Rugpjūčio 15 d. 11.30 val.

Merkinės Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia

(Kaišiadorių vyskupija)

M. Kučinska (sopranas),

V. Gurstis (fleita),

V. Survilaitė (vargonai)

Rugpjūčio 19 d. 11 val.

Panoterių Š. Kryžiaus Atradimo bažnyčia
(Kauno arkivyskupija)

Silvija Beatričė (sopranas),

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Rugpjūčio 19 d. po Sumos

Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia

(Telšių vyskupija)

Klaipėdos Šv. Kazimiero bažnyčios Sumos choras,
Mindaugas Gudžiūnas (vargonai)

Rugpjūčio 19 d. po Sumos

Klaipėdos šv. Kazimiero bažnyčia (Telšių vyskupija)

Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios Sumos choras,

L. Gedgaudaitė (vargonai)

Rugpjūčio 19 d. 19.30 val.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia (Vilniaus arkivyskupija)

M. Kučinska (sopranas),

V. Gurstis (fleita),

V. Survilaitė (vargonai)

Rugpjūčio 26 d. 11 val.

Kauno Palaimintojo Jono Pauliaus II koplyčia

(Kauno arkivyskupija)

Silvija Beatričė (sopranas),

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Rugpjūčio 26 d. 11 val.

Pakruojo šv. Jono Krikštytojo bažnyčia (Šiaulių vyskupija)

Choras „Gama”,

E. Petrulevičiūtė,

L. Ramanauskaitė (Smuikas)

Rugpjūčio 26 d. 12 val.

Vilniaus Šv. Teresės bažnyčia (Vilniaus arkivyskupija)

A. Petruškevičiūtė (vargonai),

O. Tunevič (smuikas)

Rugpjūčio 26 d. 13 val.

Medininkų Švč. Trejybės ir Šv. Kazimiero bažnyčia 
(Vilniaus arkivyskupija)

A. Liutkutė (sopranas),

M. Atminaitė (vargonai)

Rugpjūčio 26 d. 16 val.

Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia
(Telšių vyskupija)

K. Adamaite (vargonai)

 

Rugpjūčio 26 d. 19.30 val.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia
(Vilniaus arkivyskupija)

 

S. Liamo (sopranas),

G. Beinarytė (arfa),

B. Beinarytė (fleita),

R. Beinaris (obojus),

G. Kviklys (vargonai)

Rugsėjo 2 d. 12 val.

Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilika (Kauno arkivyskupija)

Silvija Beatričė (sopranas),

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Rugsėjo 7 d. 18 val.

Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčia (Šiaulių vyskupija)

Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė” pučiamųjų instrumentų orkestras, solistai

Rugsėjo 8 d. 12 val.

Mažesniųjų brolių ordino
Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Kryžių kalno vienuolynas
(Šiaulių vyskupija)

P. Kondrotas (baritonas),

L. Jurgutavičiūtė (smuikas),

E. Budžiamaitė (klavenola),

V. Barzinskis (fleita),

N. Bėčiūtė (aktorė),

kanklių trio AUŠRINĖ,

kamerinis ansamblis ARS VIVO

Rugsėjo 9 d. 12.45

Miroslavo Švč. Trejybės bažnyčia
(Vikaviškio vyskupija)

M. Beinaris (baritonas),

S. Beinarienė (vargonai),

B. Beinarienė (vedėja)

Rugsėjo 14 d. 17.15 val.

Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedra (Panevėžio vyskupija)

Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų instrumentų orkestras „Panevėžio garsas”

Rugsėjo 14 d. 18 val.

Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia (Šiaulių vyskupija)

ŠRSKC kolektyvai: mišrūs chorai

„Melomanai”, „Gija”, „Ventus”,

„De Capo”,

vokalinis ansamblis „Melodija”

Rugsėjo 16 d. 12 val.

Senosios Varėnos bažnyčia (Kaišiadorių vyskupija)

J. Stupnianek (sopranas),

V. Oškinis (fleita),

J. Landsbergytė (vargonai)

Rugsėjo 16 d. 18.45 val.

Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčia (Panevėžio vyskupija)

Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetas.

Solistė Laima Česlauskaitė

Rugsėjo 20 d. 18.45 val.

Panevėžio Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia

(Panevėžio vyskupija)

Panevėžio muzikinio teatro mišrus choras,

Jarūnė Barkauskaitė (vargonai)

Spalio 1 d. 14 val.

Senosios Varėnos bažnyčia (Kaišiadorių vyskupija)

D. Viešūnas (tenoras)

B. Beinarytė (fleita)

L. Beinaris (išilginė fleita)

G. Beinarytė (arfa)

R. Beinaris (obojus)

G. Kviklys (vargonai)

 

 

 

 

 

© 2020 Lietuvos muzikų rėmimų fondas, A. Smetonos g. 8-3, Vilnius 01115, tel. 2613171, el. p. fondas@lmrf.lt