Lietuvos muzikų rėmimų fondas
Lietuvos muzikų rėmimų fondas

SALOMONAS SVERDIOLAS IR JO GYVENIMO ŠVENTĖ

2024-02-07 17.30 val.

Lietuvos muzikų rėmimo fondo Stasio Vainiūno namuose
(A.Goštauto 2-41, tel. 8 699 90035)

Šiuo vakaru Lietuvos muzikų rėmimo fondas ir Stasio Vainiūno namai pradeda renginių ciklą,

skirtą Dainų švenčių metams „Kad giria žaliuotų“

Maloniai kviečiame

-----------

Lietuvos muzikų rėmimo fondas, pradėdamas 33-uosius veiklos metus, ir jo 1998 metais įsteigti Stasio Vainiūno namai tęsia tradiciją atsiliepti į svarbiausius valstybės kultūros įvykius, Vilniaus miesto keliamus uždavinius kultūrai. Nors Fondo ir minėtų Stasio Vainiūno namų veiklos apimtys sumažintos, paskelbtiems Dainų šventės metams parengta programa, renginiais bus prisiminti Dainų švenčių organizatoriai, puoselėtojai, dirigentai J. Naujalis, S. Šimkus, J. Žilevičius, K. Kaveckas, J. Karosas, J. Gaižauskas ir kiti.

Taip jau sutapo, kad ilgą pokario laikotarpį Lietuvos dainų švenčių tradiciją pasišventęs puoselėjo Salomonas Sverdiolas. Nuo jo gimimo Raseiniuose minime 100 metų. Todėl Fondas ir Stasio Vainiūno namai renginių ciklą, skirtą pirmosios dainų šventės 100-mečiui pradės minėdamas S. Sverdiolo jubiliejinę datą. Buvo priimtas S. Sverdiolo sūnų – filosofo Arūno ir vargonininko Dainiaus – pasiūlymas renginį pavadinti „Salomonas Sverdiolas ir jo gyvenimo šventė“. Taigi, vasario 7 dieną 17.30 val. Stasio Vainiūno namuose S. Sverdiolo sūnūs, po S. Sverdiolo dainų švenčių rengimo misiją perėmęs Juozas Mikutavičius, dabartinis Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, buvę S. Sverdiolo bendradarbiai ir bičiuliai prisimins šį unikalų dainų švenčių „vyriausiąjį dirigentą“. Daugiametį kūrybinį bendradarbiavimą ir kelis metus Fondo darbuotojams savo patirtį dalinusį S. Sverdiolą prisimins Fondo vadovė Liucija Stulgienė. 

Visi koncertai
© 2024 Lietuvos muzikų rėmimų fondas, A. Goštauto g. 2-41, 01104 Vilnius, tel. 2613171, el. p. fondas@lmrf.lt | sprendimas: Webtemple