Lietuvos muzikų rėmimų fondas
Lietuvos muzikų rėmimų fondas

Alma Mater musicalis

2020-02-10 18 val.

Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčioje

LR Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureato

kompozitoriaus  ARVYDO MALCIO autorinis koncertas
 

Dalyvauja

ARVYDAS MALCYS
(kompozitorius, violončelininkas)

TADAS MOTIEČIUS (akordeonas)

VYTAUTAS GIEDRAITIS (klarnetas)

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS 
Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS (Lietuva, Vokietija)

Programoje 

     Perskelta tyla 

     Koncertas klarnetui 

     Plexus (Raizginys) 

     Koncertas akordeonui 


Koncerto vedėja muzikologė LAIMUTĖ LIGEIKAITĖ

Žodį taria Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius prof. ZBIGNEVAS IBELGAUPTAS

 

    Dualistinė Arvydo Malcio asmenybė žavi bipoliškumu: būdamas kompozitorius ir atlikėjas, jis puikiai pažįsta klasikinės ir šiuolaikinės muzikos pasaulius. O savąjį kuria pasitelkdamas neoklasicizmo formas, ekspresionizmo aštrumą, impresionizmo spalvas, aleatorikos, sonorizmo, postminimalizmo muzikos kalbos elementus, nevengdamas atsigręžti į buvusių epochų palikimą ir panaudoti „muzikos muzikoje“ komponavimo techniką.
    Kiekvienas A. Malcio orkestrinis opusas – tarytum atskiro komponavimo būdo laboratorija. Vienų kūrinių emocinis tonusas itin spalvingas, koncertiškas ir efektingas, kiti kūriniai užlieti disonuojančių sąskambių, klasterių lavinomis ir skausmingomis styginių ar pučiamųjų solo melodijomis. Turintis išlavintą tembrinę klausą kompozitorius kruopščiai suplanuoja orkestruotės niuansus, profesionaliai derina skirtingų instrumentų spalvines ir technines galimybes.
    A. Malcio kompozicijų charakteristikoje itin svarbus elementas yra siužetinė kūrinių linija: jo muzikoje tarytum girdime pasakojamas istorijas, monologus, dialogus ar teatrališkas konfrontacijas. Kompozitorius yra puikus muzikinės medžiagos dramaturgas, o jo kūrinių partitūros – saviti istorijų siužetai.
    A. Malcys yra daugelio tarptautinių festivalių dalyvis, tarptautinių konkursų laureatas. Jo kūryba skambėjo virš 40 pasaulio šalių Europos, Amerikos, Azijos koncertų salėse, nuo – Niujorko „Carnegie Hall“ iki Maskvos P. Čaikovskio filharmonijos, nuo Paryžiaus „Théâtre des Champs-Élysées“ iki Šanchajaus symphony hall. Kompozitoriaus kūrinius yra atlikę per 30 pasaulio orkestrų. A. Malcys yra surengęs 12 autorinių koncertų Vilniuje, Kaune, Maskvoje, Kijeve. Autoriaus muzika įrašyta daugiau kaip dvidešimtyje kompaktinių plokštelių, tarp jų – trylika autorinių.

Laura Rauličkienė

-----------------------------------------------

 
Visi koncertai
© 2020 Lietuvos muzikų rėmimų fondas, A. Smetonos g. 8-3, Vilnius 01115, tel. 2613171, el. p. fondas@lmrf.lt